Cennik

KONSULTACJA, WYCENA ROBOCIZNY, DIAGNOZOWANIE PROBLEMÓW – GRATIS.

Pełny setup gitary – DOPIESZCZĘ CI GITARĘ

Obejmuje czyszczenie instrumentu, wymianę strun (cena nie obejmuje strun), czyszczenie i konserwację podstrunnicy, czyszczenie elektroniki, polerkę progów, dokręcenie wszystkich śrubek i wkrętów, regulację menzury, krzywizny gryfu, wysokości (akcji) strun, smarowanie elementów stycznych, sprawdzenie i korekcję wysokości strun na siodełku główki – inaczej mówiąc doprowadzenie instrumentu do jak najlepszej używalności, wygody i brzmienia.

Możemy wykonać tylko niektóre z elementów tych prac, ale zalecamy pełny serwis gitary, aby osiągnąć zadowalające nas i Ciebie rezultaty.

Cena w zależności od stanu instrumentu, stopnia zaawansowania prac i rodzaju mostka – 200 do 400 PLN.

Szlif progów – NIE TRZEBA OD RAZU WYMIENIAĆ

Bardzo często nasi klienci przynoszą gitarę aby wymienić progi i bardzo często jest to zabieg, którego można uniknąć wykonując szlif progów.

Pełny szlif wszystkich progów to pierwsza deska ratunku jeśli gitara w swojej fabrycznej formie lub w wyniku użytkowania nie nadaje się do komfortowego ustawienia. Szlif obejmuje wyrównanie progów, sprawdzenie wysokości każdego progu w stosunku do pozostałych, koronowanie, polerowanie. Zabieg ten pomaga na ustawienie niskiej akcji strun, komfortową grę i pozbycie się gasnących dźwięków, szczególnie przy podciąganiu.

Szlif wykonujemy przy pomocy pilników Hosco oraz diamentowych. Dodatkowo przed szlifem sprawdzamy progi i w miarę możliwości dociskamy przy pomocy prasy, istnieje także możliwość ich podklejenia.

Cena obejmuje pełny setup instrumentu, który trzeba wykonać po szlifie.

Usługa kosztuje 650 – 800 PLN.

Zależy od stopnia zaawansowania prac nad gitarą.

WYMIANA PROGÓW.

Progi wymieniamy przy użyciu dwóch rodzajów pras z odpowiednimi nakładkami. Nie wbijamy progów młotkiem, aby uniknąć nierówności, siły na prasie rozkładają się równomiernie i progi „lepiej siedzą”. Progi dodatkowo wklejamy. Używamy progów firmy BlackSmith. Cena obejmuje komplet progów, szlif (jeśli jest konieczny) i pełny setup instrumentu. Nie wymieniamy progów w podstrunnicach lakierowanych.

Cena 800– 1000 PLN w zależności od stopnia zaawansowania prac i rodzaju instrumentu.

SZLIF WYSTAJĄCYCH BOCZKÓW PROGÓW

Bardzo często, szczególnie jeśli instrument jest trzymany w nieodpowiednich warunkach i nie jest konserwowany, drewno podstrunnicy kurczy się, co powoduje, ze końcówki progów wychodzą na bokach gryfu. Mamy wtedy wrażenie, ze gitara podczas grania rani nam rękę, rysuje poduszki palców – jest po prostu niewygodna do grania.

Przy pomocy specjalnych pilników do krawędzi progów i zaokrąglania potrafimy wyeliminować ten problem i przywrócić gitarę do pełnej używalności.

Cena takiej usługi to 90 – 160 PLN w zależności o d stopnia zaawansowania prac i rodzaju instrumentu.

WYMIANA OSPRZĘTU

Wymiana siodełka 60 – 100 PLN, zależy od stopnia zaawansowania prac. pracujemy na gotowych zamiennikach TUSQ, NuBone, Hosco Carbon… można przynieść własne siodełko, zamówić samemu, jakieś inne. usługa do dogadania.

Wymiana kluczy 60 – 90 PLN za komplet, zależy jak bardzo trzeba się napracować 😉

Zmiana mostków, ramek, gałek, zaczepów paska itp itd – od 40 PLN, do uzgodnienia.

MNIEJ ZAAWANSOWANE USŁUGI

Naprawa wypadającego zaczepu paska – gratis 🙂

Wymiana strun – 40 PLN plus struny

Blokowanie mostka (Floyd Rose, tremolo) – 50 – 100 PLN

Posiadamy ciekawe blokady do tremolo, można tez zamówić i przynieść swoje, można to zrobić klockami drewna.

Czyszczenie podstrunnicy, konserwacja, pełna polerka progów – 120 PLN

Możemy wykonać tylko ustawienie menzury, ustawienie akcji strun czy inne drobne regulację, zalecamy jednak pełny setup gitary.

ELEKTRONIKA

Wymiana przetwornika – 60 – 90 PLN

Wymiana potencjometru – 40 – 70 PLN

Wymiana gniazda – 30-50 PLN

Wymiana przełącznika – 40 – 70 PLN

Ceny nie zawierają części i akcesoriów.

W przypadku większych prac z zakresu elektroniki ceny ustalane są indywidualnie.

Posiadamy części, akcesoria, przetworniki, struny, gałki – również bardzo chętnie popracujemy przy użyciu Twoich.

Wszelkiego rodzaju życzenia, pytania, inne prace, realizacje pomysłów klienta – prosimy o kontakt.

Ceny ustalane są indywidualnie z klientem podczas pierwszej wizyty, w przypadku napotkanych trudności podczas prac wszystko jest konsultowane telefonicznie, nie robimy nic bez Twojej wiedzy i zgody.

Ceny dotyczą gitar elektrycznych i basowych. W przypadku instrumentów akustycznych i klasycznych prosimy o kontakt indywidualny.

Istnieje możliwość wysłania gitary z innego miasta niż nasza kochana Łódź do serwisu – prosimy o kontakt w tej sprawie.

Preferowana płatność za usługi – gotówka.