Czego używamy

Znajdziesz tutaj informacje o tym czego używamy, aby Twoja gitara wyszła z serwisu w jak najlepszym stanie i aby była bezpieczna. Nie stosujemy żadnych półśrodków, nasza pracę opieramy o sprawdzone rozwiązania najwyższej jakości.

Używamy miedzy innymi narzędzi: G&W, Hosco, Stanley, GMC.

Środki czystości to: Soundargov, Music Nomad, PRS, Dunlop – wybieramy odpowiednie do wykończenia i stopnia zabrudzenia Twojej gitary. Stosujemy tylko miękkie materiałowe szmatki, tak by nie zniszczyć Ci gitarki.

Dbamy o twoją gitarę lepiej niż o swoją 😉

W serwisie używamy nawilżacza ewaporacyjnego wysokiej jakości, który utrzymuje około 50% wilgotności w powietrzu, tak by twoja gitara była u nas bezpieczna.

Nasz “park maszynowy” ciągle się rozbudowuje o nowe narzędzia i rozwiązania. Nie stoimy w miejscu, ciągle szukamy najlepszych rozwiązań.

Konsultujemy naszą pracę z innymi Serwisami Gitar i wymieniamy między sobą informacje.

Stosujemy kilka rodzajów pilników, w zależności od twardości progów.

Mamy dwie prasy do wciskania progów, z czego jedna jest specjalnie przeznaczona do gitar z wklejanym lub monolitycznym gryfem (także do akustyków).

“Książkową akcję” ustawiamy przy pomocy specjalnych blaszek od GMC, potem próbujemy osiągnąć bardziej zadowalający rezultat, w zależności od potrzeb klienta. Akcja zawsze ustawiana jest zgodnie z radiusem podstrunnicy.

Gitary obsługiwane są na dwóch stanowiskach wyposażonych w maty i “koziołki” pod gryf od Kozieł Guitars.